Müşteri Hizmetleri :

Sepette 0 ürün bulunuyor.

Hediye Pazarım

ÜCRETSİZ Kargo

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

7/24 DESTEK

KOLAY PARA İADESİ

Erkek Gömlek Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Erkek Gömlek Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Daha resmi ofis ortamlarında bile stilinizle yaratıcı olmanın birçok yolu vardır. Gömlekler görünüşünüze sihirli bir dokunuş katarak stilinizi düzenlemenize yardımcı olur.  İyi bir görünüm, erkek gömlek ve kravat kombinasyonlarınızdan oluşur. Bu, herhangi bir çalışma ortamında tarzınızı ve moda tutkunuzu sergilemenin daha iyi ve aslında daha kolay yollarından biridir. Kombinasyonları nasıl yapacağınızı bildiğinizde, doğru tercihler yapmak kolaydır, ancak birçok erkek onları yanlış uygulamaktadır. Çünkü yanlış renk ve desenleri birbirine karıştırmaktadırlar.

Farklı desen ve kumaşları doğru şekilde birleştirmenin yollarını öğrenmek için içeriğimizi okuyun ve gömleğinizi doğru şekilde nasıl kombinlemeniz gerektiğini öğrenin.

Renkleri Tanıyın

Birbirinden farklı renk ve desenlerdeki erkek gömleklerinizi kombinlemeye başlamadan önce yapmanız gereken ilk şey hangi renklerin birbirine çok yakıştığını, hangilerini kombinlemekten kaçınmanız gerektiğini anlamaktır. Erkek Gömlek ve kravat kombinleme söz konusu olduğunda en göz alıcı yol, genellikle tamamlayıcı renkler yerine zıt renkleri kombinlemektir. Risk almayı sevmeyenler için önerimiz ise renk tonlarını değiştirebilirler. Koyu tonlu kravat ile daha açık tonlu erkek gömlek tercih edebilirler.

Erkek Gömlek Seçiminde Kesim

 Erkek gömlek modelleri standart bedenlerle sunulurlar fakat bu bedenler markalara göre değişiklik gösterebilir. Üstünüze oturan en uygun bedeni belirledikten sonra hem hareket özgürlüğü hem estetik bir görünüş için en uyumlu erkek gömlek kesimini belirlemek önemlidir. İnce, fit bir vücut tipine sahipseniz şık ve zarif bir görünüm için dar kesim erkek gömlek düşünebilirsiniz. Bel kısmı fazla çıkıntı olmadan daha sıkı bir duruş sağlar. Geniş gömlekler içinde yüzüyormuş gibi hisseden erkekler için en uygun ve havalı çözümdür. Normal kesim ise geleneksel, vücuda biraz gevşek oturan rahat bir kesim türüdür. Dar giysilerden hoşlanmayan ve daha kilolu yapıda erkekler kendilerini daha konforlu hissedeceklerdir. Doğru kesim, hassas ölçümler, ideal yaka, renk ve kombin uyumu ve fazlası olmak üzere erkek gömlek modellerinin tüm yönlerini inceliyoruz. Klasik, kısa kol, keten spor erkek gömlek gibi birçok farklı gömlek tipi bulunmaktadır. Herhangi bir erkek gömlek almayın; Hangi gömleği satın alacağınızı akıllıca seçin. Bu, erkek gömleklerin pahalı veya belirli bir marka olması gerektiği anlamına gelmez, zevkli ve dolabınızdaki jeanlerle iyi kombinlenmesi gerektiği anlamına gelir.

Standart Beden Nedir? Standart Beden Ne Demek?

Giyim piyasasında kişiye özel dikimler her zaman mümkün olamayacağı için bazı firmalar, bir çok bedene ortalama olarak uyabilecek ölçülerde ürünler hazırlamayı tercih edebilirler. Normalde giyim ürünlerinde karşımıza çıkan geniş beden aralıkları standart beden olarak üretilen kıyafetlerde yoktur. Bu tür giysiler tek beden olarak üretilir. Birkaç beden ölçüsüne ortalama olarak uyabilecek şekilde üretilen ürünler standart beden etiketiyle satışa sunulur.

Standart beden olarak üretilen birçok erkek gömlek bulunabilir. Standart bedene sahip bir erkek gömleğinin üzerinizde nasıl duracağı ürüne ve sizin vücut yapınıza göre değişiklik gösterir. Dolayısıyla bu tür gömlekler üzerinizde salaş durabilir veya vücudunuza tam oturabilir. Std etiketli ürünler genellikle S, M ve L bedenlerinin birleşimi olarak görülür.

Gömlek Vücuda Nasıl Oturmalıdır?

Her yapıda vücut için standart erkek gömleği seçmenin ortak noktalarına değinelim. Omuzlarda kol ve gövde arasındaki dikiş kısmı, omzunuzun tam bitimine denk gelmeli. Tüm düğmeler iliklendiğinde boyun ve yaka arası sıkmamalıdır. Gömlek üzerinizdeyken kollarınızı serbestçe iki yana kaldırabilmelisiniz.

Gömlek Yakası Nasıl Belirlenmelidir?

Sivri, yaygın, düğmeli veya çıkabilen gömlek yakaları gömleklerin farklı modellerinde mevcuttur. Geniş suratlı, iri erkekler sivri ve uzun yaka, uzun boylu erkekler için ise yaygın yaka modelleri öne çıkar. Özellikle kısa boyluysanız yaygın yaka kullanmayın.

Mavi Gömlek Nasıl Kombinlenir?

Koyu renkli kravatınızı daha iyi tamamlamak için açık bir mavi gömlek deneyin. Erkek mavi gömlek kombinlerinde pek çok seçenek bulunuyor. Örneğin mavi renkleri eşleştirirken, lacivert bir kravatla açık renkli mavi bir gömlek giyin.  Renkler birbirini çok iyi tamamlıyor ve artık bildiğiniz gibi kravat her zaman gömleğinizden bir ton daha koyu olmalı. Lacivert, mavi rengin ton sür tonudur. Bu nedenle mavi gömleğinizi lacivert bir kravatla kombinleyebilirsiniz.

Pembe Gömlek Nasıl Kombinlenir?

Mavi, pembeye zıt bir renktir; Pembe erkek gömleğinizi desenli veya desensiz mavi bir kravatla kombinleyebilirsiniz. Mor pembeye benzer bir renktir, bu nedenle açık renkli pembenizi koyu mor bir kravatla kombinleyebilirsiniz. Yeşil tamamlayıcı bir renktir. Pembe ve yeşili ayırmak zor olabilir ama doğru tutuma sahipseniz her şey işe yarar. Pembe gömleğinizi yeşil veya haki renkli bir kravatla eşleştirin ve kalabalığın arasından sıyrılın!

Ekose Oduncu Gömlekleri

Kareli gömleği kravatla kombinlemek zor olabilir; Birçok farklı deseni yorucu bir görünüm vermeden nasıl birleştirirsiniz? Düşündüğünüzden daha basit! Kravatınızın oduncu gömleğinizdeki kareli desenden daha büyük olması gerektiğini unutmayın. Kareli erkek gömleğe çizgili bir kravat takmak sorun değil, sadece büyük, kalın çizgili bir kravat seçtiğinizden emin olun. Kareli gömlek giyerken kravatınız için desenli desenlerden kaçının. Standart renk kurallarının hala geçerli olduğunu unutmayın!

Çizgili Gömlek

Çizgili erkek gömlek giyerken blok renkli kravatlar daha belirgin bir yol olabilir. Renkler benzer, zıt veya tamamlayıcı gölgeler olsun. Blok bağlardan başka bir şey denemek istiyorsanız, her zaman tek bir kıyafette birleştirdiğiniz desenlerin boyutunu değiştirmeyi unutmayın ve iyi olacaksınız. İnce çizgili erkek gömlek giyiyorsanız, kravatınız daha büyük desenli olmalıdır. Gömleğin çizgileri ile kravatın çizgileri aynı olduğu sürece çizgili giymek gayet iyi bir görünüm sergiler. Puantiyeli veya şal desenli kravatlar gibi farklı desenler de deneyebilirsiniz. Çizgili gömlek ile birçok seçeneğiniz var.

Siyah Düz Gömlek

Siyah gömlekler, birkaç yıl giyildikten sonra nihayet yeniden moda oldu. Siyah bir takım elbise ile siyah bir gömlek siyah bir kravat sofistike bir tarz sağlar. Siyah rengi istediğiniz renk ile kombin yapabilirsiniz demektir. Resmi tutmak için mavi, gri veya kırmızı gibi temel renklerden birini seçin ve siyah erkek gömlekle parlak bir kravat seçerek çok abartılı olmaktan kaçının. Çoğu zaman, beyler resmi görünmek için siyah erkek gömlekle kravat takmamaya ve sadece ilk düğmelerini takmaya karar verirler. Bu, daha önce bahsedilen, kravatın gömlekten daha koyu renk olması gerektiği şeklindeki ünlü kuralı takip etmek olacaktır. Siyah en koyu renk olduğundan, kravat için seçilecek daha koyu bir renk yoktur. Bu şekilde formalite seviyesi maksimumda olacak ve orijinal ve harika görüneceksiniz.

Beyaz Basic Gömlek Nasıl Kombinlenir?

En bariz olanı olduğu için bunu sona sakladık. Beyaz erkek gömleğe istediğiniz kravat rengini ve kumaşını kombinleyebilirsiniz. Beyaz basic gömlek hemen hemen her kombinle gider. Beyaz erkek gömlek genel görünümünüzü yumuşatacağından, bu daha güvenli bir bahistir. Devam edin ve beyaz gömlek ile farklı kravat kombinasyonları deneyin.

Papyon Nasıl Takılır?

Papyonlar, bir kıyafeti aksesuar haline getirmenin başka bir harika yoludur ve nasıl bağlanacağını bilmek, sahip olunması gereken önemli bir beceridir. Papyonunuzu tamamlayacak en iyi gömleği bulduğunuzda, zamanınızın ve kıyafetinizin tadını sonuna kadar çıkarabilmeniz için gün boyu bağlı kalması çok önemlidir. Beyaz veya gri gömlek her zaman kusursuz görünüm ve kolay bir kombin için idealdir. Hem profesyonel hem sosyal hayatta kullanılan çok yönlü nötr renklerdir. İşin içine biraz daha renk ve eğlenceli görünüm katmak için, canlı renkler çiçekli desenler, kareli ve ekoseli baskılar tek düze renklerin ötesinde farklılık arayışı olanlar için harikalardır.

Gömlek Seçerken Bunlardan Kaçının

Nasıl bir vücut yapınız olursa olsun kolları sıkıca saran gömlekleri tercih etmeyin. Sıkı kollu gömlek sizi olduğunuzdan daha kilolu veya zayıf gösterir ve yırtılma riski her zaman vardır. Asla kısa bir gömlek almayın. Pantolon üzerinden belinizi gösterme ihtimaline karşı dikkat edin. Bir anda vücudunuzun oranı, görüntüsü değişecektir. Son olarak takım elbise veya ceket alına giyeceğiniz gömlekleri sakın baskılı almayın; toplantılarda tüm ciddiyetinizi kaybedebilirsiniz. Çizgili gömlek, desenli gömlek ve düz gömlekler size uygun seçimler olacaktır.

Gömleğin Rengini Belirlerken

Lacivert, gri, kahve takım elbise veya ceket altına giymek için, resmi yemekler, buluşmalar, davetler için beyaz gömlekleri tercih edin. Kadife, kanvas, toprak rengi pantolonlar üzerine ceketsiz giyim için siyah renkli gömlek tercih edebilirsiniz. Sosyal ortamlar, yaz mevsimi, dost davetleri ve düğünler için lila ve açık pembe tonları, daha smart casual bir görüntü içinse açık mavi gömlek rengini tercih edebilirsiniz. Çok zorda kalmadıkça enine çizgili gömlek giymemenizi tavsiye eder, boyuna çizgili gömlekleri ise çoğu zaman rahatlıkla kullanabileceğinizi söyleyebiliriz.

Hediye Pazarım zengin renk, kumaş ve desenli gömlek tasarımlarını çevrimiçi olarak keşfedebilir ve ışığınızı parlatabilirsiniz.


  • 8
  • 7
  • 6
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1