Müşteri Hizmetleri :

Sepette 0 ürün bulunuyor.

Hediye Pazarım

ÜCRETSİZ Kargo

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

7/24 DESTEK

KOLAY PARA İADESİ

Anneler Günü İçin Hediye Önerileri

Dünyada en değer verdiğimiz ve yerini hiç kimsenin dolduramadığı annelerimizin günü, Anneler Günü yaklaşıyor. Tabii ki annelerimizi hatırlayacağımız ve onlara vereceğimiz sevgiyi tek güne sığdıramıyoruz. Onlar, yılın her günü kıymet ve değer görmeyi hak ediyor. Annelere özel bir gün verme ve onlara hediyeler sunma geleneği çok eski zamanlardan beri devam etmektedir.

Anneler Günü Nasıl Ortaya Çıktı?

Anne kavramının önemi Antik Yunan ve Roma devirlerinde anne tanrıçalara adanan özel festivallerden ve törenlerden anlaşılmaktadır. ABD’de Anneler Günü’nü başlatan kişiyse Anna Jarvis’tir. Anna Jarvis, 1908 yılında annesini kaybetmesi üzerine onu anmak için büyük bir tören başlatmıştı. Zamanla bu diğer eyaletlere de yayıldı ve Anneler Günü resmiyet kazandı.
Çiçek satışlarının tavan yaptığı Anneler Günü’nde pek çok kişi gül, papatya, karanfil gibi güzel çiçeklerden demetler hazırlatmaktadır. Kimileri sevgisini çiçeklerle gösterse de kimileri çiçeğin yanında bir hediye de almaktadır. Annenize alabileceğiniz birçok hediye seçeneği vardır. Bu kadar çok seçenek arasından doğru tercihi yapmanın kritik noktası ise annenizi iyi tanımaktan geçiyor.

Anneler Günü Ne Zaman?

Anneler günü her ülkede farklı bir tarihte kutlanır. En yaygın tarih ise mayıs ayının ikinci haftasıdır. Türkiye’de 2023 yılında Anneler Günü 14 Mayıs’ta kutlanacaktır. Bugüne önceden hazırlık yapıp hediyelerinize karar vermenizi tavsiye ederiz. Anneler Günü hediye önerilerimizi okuyarak birkaç tüyo edinebilirsiniz. Anneye alınacak hediyeler nelerdir, en güzel Anneler Günü hediyelerini nereden alabilirim diye kafanızda pek çok soru mu var? O halde aşağıda yer verdiğimiz Anneler Günü hediyesi fikirleri size ilham verecek. Böylece en özel günde annenizi en az onun kadar özel bir hediyeyle mutlu edebileceksiniz.

Anneler Günü İçin Hediye Önerileri Nelerdir?

Annelerin onurlandırılması için seçilen bu özel günde hepimiz annemize unutulmaz bir hediye vermek ve onu mutlu etmek istiyoruz. Verilen hediyenin bir hatıra bırakması veya kullanışlı olması genelde alışveriş yaparken dikkat edilen en büyük kriterlerdir. Annenizin zevkini ve beğenilerini çok iyi tanıyor ve biliyorsanız, hediye seçme süreciniz daha kolay geçecektir. Örneğin, kitap okumayı çok seven bir anneniz var ise daha önce okumadığı kitaplardan birkaç tanesini hediye alabilirsiniz. Anneniz geçmişe özlem duyan ve resimler biriktirip bakmayı seven biriyse ona birlikte olduğunuz fotoğraflardan oluşan güzel bir kapak tasarımı olan fotoğraf albümü hazırlayabilirsiniz.  • 8
  • 7
  • 6
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1